Archívy: Books

Fantázia – To nejlepší… a ještě něco navíc

Antológia SF/F poviedok zo stránok časopisu Fantázia určená pre českých čitateľov.

Mojím príspevkom je poviedka Susan a ja, sci-fi detektívka o protivných (alebo aj prítulných) virtuálnych osobných asistentoch. Vznikla v čase, keď ešte Siri neexistovala, takže svojím spôsobom bola vizionárska. ;-)

   

Rodinný album

Zmes sci-fi aj nesci-fi poviedok má spoločného menovateľa - rodinu, deti, rodičov, súrodencov, staré mamy a vnukov.

 

Zistíte, aké je to starať sa o tamagoči. Matej vám porozpráva čosi o svojej krstnej mame - Smrti. Rodinné väzby platia aj vo svorke hyen. O matkách a deťoch vám čosi povie Kristián a o otcoch zase Otče náš, Sľub a Výstrednosti. Staré mamy môžu sedieť na balkóne, alebo ako Amália nastúpiť na električku...

   

Kronika zlých nápadov

Jedna jediná vec o pekle je istá - ak sa tam ocitnete, budete uprostred svojej rodiny. A to už nehovoriac o tom, že ani za života si pokoja príliš neužijete.

 

Roman, rozprávač tohto príbehu o tom vie svoje. A vie, že keď jeho sestra (trpiaca záchvatmi ničivej agresivity) ohlási svadbu so všetkým, čo k tomu patrí, je to zlý nápad.

 

Lavína katastrof sa dáva do pohybu a Roman má čo robiť, aby si uchoval aspoň nejaký zdravý rozum - čo nie je ľahké, keď musíte znášať vašich rozvedených rodičov a ich svojráznych nových partnerov, výstredné babičky, diabolského brata, fanatickú sesternicu, problematickú nevlastnú sestru, zákernú svadobnú tortu, mumifikovanú opičku, krádež svadobnej kytice, stovky rezňov, podlú susedu Čupkovú a dvojicu podozrievavých policajtov.

   

Tata, ja chcem draka!

Čo s princeznou, ktorú nikto nechce?

 

Nie žeby na tom bolo niečo divné, pretože princezná Krasnohlava je beštia, na ktorú sa síce v pekle tešia, ale ďakujú za každý deň, ktorý tam strávia bez nej.

 

Kráľ už stráca hlavu, keď Krasnohlava príde so spásonosným nápadom: mal by ju uniesť drak. Alebo aspoň niečo podobné.

   

Hry

...vaša Grace Poolová:

Piť kakao a dívať sa na filmy z bohatej videotéky - to je to jediné, čo celé dni robia Soňa, Lili, Ferdo a Anton. V starostlivosti robotickej "mamičky" Márie im ubieha deň za dňom a najväčším problémom je je otázka totožnosti Grace Poolovej.

Až jedného dňa Mária zahapruje a štvorica musí začať riešiť vážny problém: kto vlastne sú a ako sa tam dostali. Postupom času vychádzajú najavo desivé skutočnosti - sú väznení v podzemí, obete nepochopiteľného experimentu. Tým to ale nekončí...

 

Chorá krv

Vedľa seba a proti sebe stoja dvaja muži s naozaj chorou krvou. Prvý je takmer nesmrteľný, druhý smrteľný až príliš. Musia sa pobiť so svojimi strachmi - z umierania, zo smrti, a predovšetkým so strachom zo života a z toho, čo so sebou prináša. Vrátane správnych a zlých rozhodnutí, ktorých následky si musí každý niesť sám.

 

Strašne smutná komédia

(Hra na otecka a mamičku potenciálnej obete pedofilného telocvikára)

Maja sa chce vydávať. Rado sa nechce ženiť. Nepríjemná situácia, z ktorej im môže pomôcť hra. Alebo aj nie.

   

Čas hrdinov

Antológia fantasy poviedok.

Poviedka: Matej, kmotrenec Smrti

So Smrťou sa neradno dávať do spolku. Niečo o tom by vám mohol porozprávať Matej. Alebo jeho otec, keby bol ešte nažive. Niežeby vám chcela zle, to určite nie, skôr naopak. Ale aj ten najlepší úmysel môže mať ďalekosiahle následky, ktoré ešte aj Smrť dokážu rozladiť.

   

Dotyky budúcnosti

Antológia sci-fi poviedok

Tamagoči

Rodičovstvo je tá najúžasnejšia vec. Alebo aj nie. Keď vám dieťa píli uši, či aj ono bude mať po smrti také rozčapené nohy ako jeho tamagoči, vážne uvažujete nad tým, že podujať sa na rodičovstvo nebol ten najlepší nápad na svete. A akoby to nebolo málo, okolo vás krúži istá Supica, úradníčka, ktorej nič neunikne a striehne na vašu najmenšiu chybu.

A čo ak sa stane veľká chyba?