Nájdená hodina

Najhoršie na modernej technike je, keď zlyhá. Práve mám za sebou dovolenku, kde som chcel využiť možnosť geotagovania fotiek. Len tak pre srandu. Lenže GPS neposlúchalo a utrel som hubu.

Najmodernejší mobil mi tak po celý pobyt tvrdil, že som na viedenskom letisku, kde je deväť stupňov Celzia, báraj na mňa pražilo sadistické kanárske slnko.

Mobil ma sklamal aj druhý raz. Mal si pekne nastaviť čas podľa miestneho, ale tvrdohlavo odmietal. Najlepšie na tom však bolo, že som na to prišiel až po šiestich dňoch. Dovolenkové rezorty totiž nevynikajú práve snahou umiestňovať niekam hodiny. Načo aj? Človek si tam prišiel oddýchnuť, nie sa naháňať.

Až na ten šiesty deň som zmätene pozeral na fotoaparát, ktorý mal zhodný čas s mobilom, aj keď foťák ani náhodou nemal ako zistiť, že som sa premiestnil do iného časového pásma. Vysvetlenie bolo preto jediné – po celý týždeň som bol o hodinu popredu. Iste, mohlo mi pripadnúť čudné, že slnko zapadá až o pol desiatej, no ale riešite také veci v krajine, ktorá je na rovnakej rovnobežke ako Egypt?

Nijako zvlášť ma zistenie skutočného stavu veci nerozčúlilo. Naopak. Zrazu som mal o hodinu viac dovolenky. A to už poteší!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.