Potlesk pre DPB

Dopravnému podniku Bratislava treba zatlieskať. Podarilo sa mu to! Zosekal cestovné poriadky električiek, v záujme vyššej hospodárnosti. Funguje to na výbornú. Električky chodia narvané tak, že nikto nemôže povedať, že by boli nevyužité.

Každé ráno stojím na zastávke v napätí, či sa mi podarí vtrepať do električky, alebo musím počkať na ďalšiu, a či sa vtrepem do nej.

Každé popoludnie sa opekám na životu nebezpečnom nástupišti na Račianskom mýte a čakám, čo sa stane. Vždy sa stane to isté – električky nechodia a nástupný ostrovček sa naplní tak, že ľudia majú čo robiť, aby nestáli na koľajniciach. Dopravné zápchy a množstvo vystupujúcich a nastupujúcich urobia svoje – cestovný poriadok je nanajvýš tak na ozdobu.

Po desiatich minútach prihrkoce električka, z ktorej ľudia trčia von oknami. Po otvorení dverí niektorí úspešne povypadávajú a stovka ľudí sa vtlačí dnu. Električka na tretí pokus zavrie dvere a ide ďalej.

O dve minúty prifrčí ďalšia, do ktorej sa nahrnú všetci tí, ktorí sa do tej predchádzajúcej nezmestili. O ďalšie dve minúty príde tretia, už poloprázdna, lebo však všetkých cestujúcich vyzbierali predošlé dve.

Najbližších pätnásť minút sa nič nedeje, pretože všetky prichádzajúce električky trčia v zápchach, na semaforoch a čakajú na hordy ľudí, ktoré vystupujú a nastupujú.

Určite je to hospodárne. A keď sa cestujúcim nepáči, nech si kúpia autá.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.