Prax 4.6: Injekcie ako na bežiacom páse

Dnešok bol oproti dňom predchádzajúceho týždňa pokojný a bez udalostí. Poslúchnuc Totálnu Brutalistku som využil dva nové prírastky na oddelení a podrobil som ich kompletnému vyšetreniu. Obaja chlapi ako hora akurát pomerne nedôverčivo pozerali na pančuchy, ktoré dostali. Trpezlivo som im vysvetlil, že to je na to, aby si neuhnali krvnú zrazeninu v nohách. Neprotestovali. Ani keď vzápätí dostali päťtisíc jednotiek heparínu.

Dnes som teda rozdával injekcie doľava-doprava. Vlastne, ono to bolo omnoho organizovanejšie, ako to znie. Akákoľvek injekcia totiž musí pred aplikáciou prejsť dôkladnou kontrolou. Dve plne kvalifikované sestry musia skontrolovať, či je to tá správna medicína, či sa vydáva na správny predpis a samozrejme, či aj správnemu pacientovi. Môže tam ležať už pol roka, sestry pedantne skontrolujú meno a číslo na jeho náramku a musí odrapkať dátum narodenia.

Rovnaký postup sa uplatňuje aj pri omamných a potenciálne návykových látkach. Nielenže sú pod zámkom, ale pred vydaním musí opäť dvojica sestier podľa protokolu overiť, čo a komu vydáva. Každú šichtu sa všetky kontrolované lieky spočítajú, či sa ich niekde pár nestratilo.

Našťastie, pod dozorom môžem už injekciu pichnúť aj ja. Zatiaľ ešte žiaden pacient nereval od hrôzy či bolesti, tak snáď mi to celkom ide. A už len tak úplne mimochodom, opäť som vyberal spinky. Tentoraz z brucha a len to tak fičalo. Hádam zo mňa predsa len niečo bude!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.