Bizarný spôsob nadobúdania skúseností

Všetci tu prítomní rodičia, ktorých deti prešli tými hrôzyplnými obdobiami zvanými puberta a adolescencia, mi dajú za pravdu, že mať dieťa v tomto štádiu nie je med lízať. Väčšinu času sa totiž správa ako počas konkurzu na miesto vyslanca pekla na zemi. A vyhrať chce stoj čo stoj.

Istá Novozélanďanka, ktorú médiá identifikovali len menom Jennifer, sa na vlastnej koži presvedčila o tom, čo všetko môže spôsobiť nasrdený teenager. A vzápätí sa onen nasrdený teenager naučil, že neradno sa zahrávať s nasrdenou mamčou. Zvyšok sveta si ich príbeh zaknihoval ako najväčšiu bizarnosť roku 2009.

Tradičným spôsobom trávenia času v rodinách s teenagerom sú hádky. Štyridsaťštyriročná Jennifer a jej osemnásťročný syn Michael neboli žiadnou výnimkou. Po jednej takejto hádke sa Michael poriadne naštval a v záchvate inšpirácie vymyslel spôsob, ako nakrknúť ctenú pani matku a ešte aj na tom zarobiť.

Na internet preto zavesil inzerát na predaj jej – erotických fotiek. Ktoré mal. Nevedno, ako sa k nim dostal, ale boli celkom vkusné, žiadna pornografia.

Inzerát sa online dlho neohrial. Administrátori stránky usúdili, že nechcú byť miestom, kde deti handlujú s erotickými fotografiami svojich rodičov, a inzerát stiahli. Splnil však aspoň jeden účel, totiž nasrdiť pani matku, ktorá skutočne zúrila.

Ak sa vám to stále nezdá dostatočne bizarné, pointa ešte len prichádza.

Na druhý deň sa inzerát na stránke objavil znova. Fotky boli tentoraz cudnejšie, aj keď jedna v spodnej bielizni medzi nimi bola. Predávajúcim bol opäť Michael… lenže tentoraz s matkiným požehnaním. Vybrala decentnejšie fotky a chcela päťdesiatpercentný podiel na zisku.

Keďže administrátori ešte stále nechceli poskytovať priestor na kupčenie s háklivými fotografiami rodičov, inzerát opäť zmizol. Jennifer sa vyjadrila, že jej je to ľúto – nielenže prišla o nádejné peniaze, ale chýbali jej všetky tie pekné komentáre užívateľov, ktorí si ponúkaný tovar prezerali.

Poučenia z tohto príbehu sú jasné:

1. Nepodceňujte svoje deti. Nepodceňujte svojich rodičov. Sú schopní všetkého.

2. Držte s deťmi krok v oblasti informačných technológií. Neopláca sa veriť, že sa k vašim hanbatým fotkám nedostanú, ak ich presuniete do zložky s názvom “Faktúry”.

3. Ak sa predsa len ocitnete v situácii ako Jennifer – neuspokojte sa s päťdesiatimi percentami!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.