Lebo medveď!

Medveďa Bruna, ktorý sa päť týždňov pohyboval na trase Nemecko – Rakúsko, zastrelili v pondelok v ranných hodinách v Bavorsku. Rakúske aj nemecké médiá ho viackrát označili za problémového a nebezpečného. Že prečo? Lebo medveď!

Presnejšie povedané synantropný medveď, ktorý stratil prirodzenú plachosť pred človekom a chodil sa hostiť na odpadky k ľudským sídlam. Brunove zvyky tak vraj zvyšovali pravdepodobnosť, že raz napadne aj človeka.

Takéto správy ma zakaždým rozosmutnia. Najskôr preto, že keby som mal byť zvieraťom, tak napriek svojej hyenej identite, by som bol v skutočnosti zaručene medveďom. A ako taký medvedí konzul môžem povedať: Hej, čo za napadnúť človeka? Pre medveďa predsa človek nie je potravou, a pokiaľ sa slušne správa, tak ani hrozbou!

Zmenené správanie medveďa vyprovokoval človek – zasiahol do jeho terirória. Maco tiež nie je hlúpy, a vždy hľadá potravu, ktorá je najdostupnejšia. A tak prichádzajú na rad odpadky, ovce a včelíny. A čo urobí človek? Zaistiť odpadky, ohradiť košiare, vypustiť na noc psa, vyvýšiť včelíny? Nieee… Odstrelí medveďa! Prečo by si mal robiť problémy, keď to ide vyriešiť takto jednoducho?


Návod, ako prežiť stretnutie s medveďom nájdete na ich stránke.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.