Môj byt ma znenávidel

Treba využiť voľné dni, povedal som si a pred veľkou cestou som sa začal vo viac ako dostatočnom predstihu pripravovať. Keď predávate byt a vaša existencia sa musí scvrknúť na dvadsať kíl povolených v lietadle, je to asi ešte horšie ako sťahovanie. Pri sťahovaní totiž všetko treba “len” zbaliť, ale keď sa ruší celá domácnosť, je to úplná tragédia. Veci treba rozsortírovať: toto tu nechám, toto si beriem so sebou, toto darujem, a čo preboha s týmto? Končí to tak, že sedím uprostred strašného množstva strašných vecí, úplne ochromený.

A ako by to všetko nestačilo – môj byt zistil, že ho predávam a urazil sa. Ba priam ma znenávidel. Fikus Benjamín vyschýna a lopatkovec žltne. Byt mi kdesi vo svojich útrobách schoval pas. Doska na krájanie sa rozpadla. A to fakt až také ostré nože nemám. Keď som ťahal knižnicu, oddelil sa jej chrbát. Napriek neblahým skúsenostiam som sa nezľakol a priklincoval som ho naspäť. S kladivom v ruke som sa skláňal ku knižnici, pričom práve tento moment si vybrala vedľa stojaca metla, aby na mňa zaútočila.

Samozrejme, oblúk klesajúcej rúčky sa vhodne stretol s mojou klesajúcou hlavou a – au! To bolo oko! Pustil som kladivo (nechápem, ako to, že mi nespadlo na nohu) a zakvílil som. Oprel som sa o knižnicu a snažil sa zistiť, či mám ešte stále obe oči, alebo vyzerám ako prehnaný obdivovateľ Pirátov z Karibiku. Našťastie, matematické schopnosti metly nie sú až také kvalitné, takže si to odniesol iba nadočnicový oblúk.

Šúchal som si boľavú časť tváre a meditoval som: teraz tam budem mať monokel. Ak na lekárskej prehliadke dostanem otázku, odkiaľ to mám, budem musieť priznať farbu: “Viete, zaútočil na mňa nasrdený portviš.” Lekár zahmká, a stoicky v kolónke Mental status zaškrtne políčko Abnormal. A zbohom, klokany!

Bolesť ustúpila, monokel sa nevytvoril a pas som našiel. Platný do 5. mája tohto roku. Tak, to máme ďalšiu položku na vybavovanie. Sedím uprostred množstva vecí, predo mnou kilometrový zoznam úloh a márne dumám, kedy dopekla to mám vlastne stíhať. A najmä, či ma môj byt vôbec nechá pri živote. Veď stačí nenápadne pustiť plyn a pomsta je dokonaná!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.