Operu by som si neodpustil

Ak je v Sydney niečo fakt fotogenické, tak je to botanická záhrada. Dá sa tu pokojne stratiť, ak by vám napríklad išlo o to. Nájdete tu všetko rastlinstvo od výmyslu sveta. A čo je najlepšie, nie je to nejaké zakonzervované múzeum. Dokonca tu neplatí žiaden zákaz chodenia po trávniku, naopak. Deti sa na ňom hrajú, dospelí vyvaľujú a po chodníkoch sa preháňajú bežci za zdravím a kondičkou.

Akurát ma mrzí, že práve spomínané rozihrané detváky spôsobili hromadný útek fauny, takže nebudete vidieť korely veľké ako jastraby. U nás sa exempláre polovičnej veľkosti predávajú za abnormálne ceny a tu si to žije len tak. Dokonca to môže byť aj škodná – na vlastné oči som videl, ako trio naštvaných koriel osekávalo z fasády domu falošnú rímsu, ktorou sa stavitelia pôvodne snažili zakryť kábel.

No a samozrejme, ešte stále mám status turistu, takže som si musel vyfotografovať aj Operu. Zblízka vyzerá ešte zvláštnejšie, akoby bola pokrytá šupinami. Veľmi zaujímavé. Škoda, že nie som lepší fotograf.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.