Skrátka: pekný deň

V Austrálii je práve zima a naplno tu zúria Svetové dni mládeže s temnou vyhrážkou osobnej účasti pápeža. To sú dve skutočnosti, ktoré takmer vylučujú, že by sa tu mohlo prihodiť niečo také ako pekný deň. A predsa – stalo sa.

Totiž, zima v Austrálii znamená, že síce noci sú chladné (veru, aj pod 10 stupňov tu klesne teplota!), ale ak sa deň vydarí, môžete pochodovať v tričku a kraťasoch. A to bol presne prípad tohto dňa – neviem, či si to kresťanskí mládežníci zazichrovali u svätého Petra, ak áno, tak ďakujem.

Samotná ich účasť je už trochu otravnejšia, pretože hromadná doprava sa zmenila na horor a navyše všade korzujú praštení Amíci s vlajkami ich rodnej krajiny, ktoré by stačili na zakrytie polovice Opery.

Nenechať si znechutiť deň mládežou, ktorá sa zdraví v mene Ježiša (nekecám, na vlastné uši som to počul!), už vyžaduje trpezlivosť. A tiež nenechať sa odradiť. Svietilo slnko, takže som sa svedomito pripravil na splnenie sľubu z predchádzajúcej fotoprechádzky: opäť zachytiť miesta, ktoré sa minule pre nevypočítateľnosť techniky nepodarili. nemôžem predsa ochudobniť čitateľov o pomník ovečkám!

A tak je tu teda Darling Harbour aj so svojimi atrakciami a množstvom ľudí. Dúfam, že pri prehliadaní príslušnej fotogalérie budete mať rovnako príjemné pocity ako ja. I keď, mne stačí málo – pohľad na more a jedno prevezenie ferrynou a som šťastný človek…


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.