Mačka dramatická

Prekvapivé zvraty netreba hľadať len v televízii. Aj život občas prinesie čosi nečakané. Ba priam šokujúce. V úplnom šoku som zostal, keď pokojnú nedeľnú večernú siestu narušil šialený rev. Ozval sa z vedľajšieho bytu, presnejšie z balkóna. Moja suseda sa vypäla k takému akustickému výkonu, že mi srdce skoro prerazilo hrudnú kosť. Zúfalé výkriky, hysterický plač…

Vyletel som na balkón v presvedčení, že tú dobrú dušu ktosi nevyberaným spôsobom vraždí. Naše balkóny aj okná domu oproti sa razom zaplnili vydesenými ľuďmi, ktorí sa snažili pochopiť, čo sa deje.

Muselo sa diať čosi dramatické, pretože suseda neprestávala vyvádzať. Akási babuška venčiaca na dvore psa sa spamätala ako prvá a zvolala: “Mám zavolať políciu?” Už-už som jej to chcel odobriť, keď som konečne zo sotva artikulovaných výkrikov porozumel, čo sa vlastne stalo.

Mojej susede sa stratila mačka.

Áno, presne tá paranormálna mačka, ktorá si zvykla táboriť u mňa na balkóne. Skúšal som ju nájsť – a hľa! Mačka sa objavila, preletela popri mne a poďho k ďalším susedom. Áno, priatelia, na vlastné oči som videl, že to zviera je schopné preliezť z balkóna na balkón.

Suseda sa upokojila, že jej maznáčikovi sa nič nestalo, akurát čo jej u mňa na polysteréne a pod starou stoličkou bolo o čosi lepšie. Netrvalo dlho a keď sa situácia upokojila, na svoje obľúbené miesto sa vrátila. Suseda ju vystriehla a už mi zvonila pri dverách. Spoločnými silami sme mačku ulovili a suseda si ju odniesla domov, šťastná ako blcha na bernardínovi.

Na balkóne som sa ešte chvíľu zdržal. Demontoval som totiž mačací bivak a medzeru na okraji balkóna, kadiaľ sa ku mne mačka infiltrovala, som zatarasil vedrom.

Mojej susede totiž neprajem opäť prežiť ten pocit zúfalstva a sebe a ostatným obyvateľom riziko infarktu, keby zase začal ten krik.

No a najmä: mačka prišla o svoj paranormálny štatút. Tajomstvo sa odhalilo a už nebola zaujímavá. Takto sa náš krásny a záhadný svet mení na obyčajný a normálny, kde je všetko logicky vysvetliteľné a jasné.

Polystyrén som vyhodil a k vedru priložil ešte jedno. Mačka sa už ku mne nedostane. Nech si tú stratu ilúzii vyžerie, mrcha jedna prašivá!


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.