Niečo sošné z pláže

Obyvatelia Sydney majú jednu zaujímavú vlastnosť, ktorú by ste na Slovensku asi márne hľadali: kde sa niečo zaujímavé deje, idú tam. V tieto dni “tam” znamená pobrežie medzi plážami Bronte a Bondi, kde sa koná výstava sôch.

Napriek tomu, že bolo počasie pod psa – dusné teplo, zamračené a horúci vietor – napriek dotieravým muchám a faktu, že bol piatok dopoludnia, chodník bol preplnený a ľudia zvedaví. Ja medzi nimi, nadávajúc na muchy a tešiac sa do klimatizovaného autobusu. Pozývam vás teda na ďalšiu fotoprechádzku, tentoraz vysoko umeleckú.

“Vysoko umelecká” znamená, že nad niektorými exemplármi krútite hlavou a nad niektorými ohrniete nos. Našlo sa tu všeličo – od celkom vtipných a zrozumiteľných inštalácií až po trápny exhibicionizmus autorov, ktorí možno majú talent, ale zdráhajú sa ho ukázať. Kus steny s dierou uprostred nech je toho dôkazom. Ďalší autori zase celkom vtipne využili neobyčajný terén a svoje diela zasadili do prostredia veľmi trefne.

Výstava pod holým nebom v nedeľu končí, takže už ju asi osobne nestihnete vidieť. Prijmite preto pozvánku aspoň na virtuálnu prechádzku po nej.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.