Nahí policajti a iní hriešnici

Ten austrálsky premiér je pekné číslo. Tento týždeň sa prevalilo, že svojim podriadeným vulgárne nadával. Ospravedlniť sa odmietol.

Čo už, máme skúsenosti s podobnými kvietkami aj v slovenskej politike. Kevin Rudd má čo doháňať – ešte sa mu nepodarilo vybuchnúť v priamom prenose, zmohol sa akurát na milé slovné spojenie “shitstorm”. Slabota, slabota. Preto nečudo, že titulky nenapĺňa on, ale kauza nahých policajtov.

Bolo to takto: vo večne slnečnom malebnom Brisbane, hlavnom meste štátu Queensland, na križovatke zastavilo auto (niektoré zdroje uvádzajú autobus) plné roztatárených chlapov. Čakanie na zelenú si osádka spestrila pomerne nevšedne – dvaja jej členovia vyskočili z auta a obehli ho dokola. Odetí do ničoho, teda nahí.

Okoloidúcu občianku to pobúrilo, nelenila a volala políciu. Bystrooká občianka si zapamätala aj poznávaciu značku. Príčinlivá polícia auto preverila – a vtedy tá príslovečná bomba vybuchla.

Vozidlo totiž patrilo polícii a v inkriminovanom čase prevážalo policajtov, zúčastňujúcich sa rozlúčky so slobodou jedného z nich. Navyše to neboli len tak nejakí policajti, ale elitná jednotka. A aféra bola na svete. Hoci zo samotného skutku nikto nemohol vedieť, že ide o policajtov (vozidlo a oblečení cestujúci boli v civile a tí nahí boli, hm, nahí), vedenie policajného zboru to zobralo takmer osobne, keďže výtržníci urobili hanbu celej polícii. Odbory okamžite prišli na obhajobu hriešnikov s tým, že neboli v službe a ide o pomerne neškodný prečin, za ktorý si nezaslúžia byť prepustení.

Mať tak ich problémy! Nech si behajú s holými zadkami každý deň, kým im zločinci neutekajú cez záchodové okienka v nemocniciach!

Vedieť o sebe dal aj ďalší notorický hriešnik, moderátor Kyle Sandilands, ktorého si možno pamätáte spred pár týždňov, keď vďaka nerozumným experimentom prišiel o miesto porotcu Australian Idol. Možno je to škoda, lebo výsledná relácia je nehorázna nuda.

Zato Kyle nenudí a opäť zdvihol Austráliu zo stoličiek. Po chvíli odmlčania sa vrátil do éteru. Ešte si poriadne ani hlasivky nerozcvičil, a už zase vytresol niečo, čo si mohol predtým rozmyslieť.

Jeho obeťou sa stala herečka a moderátorka Magda Szubanski, kyprá dáma, ktorá bojuje s váhou viac ako statočne. Zhodila už desiatky kilogramov a jej chudnúca odysea je všeobecne známa. Sandilands si na jej účet zavtipkoval, že viac by sa jej darilo, keby išla zhodiť pár kíl do koncentračného tábora. Povedať takéto niečo je idiotské samo osebe. Povedať to žene, ktorej otec je poľský emigrant, ujduvší pred nacistami, je už idiotské na druhú.

Verejnú odpoveď si viete predstaviť a samotná Magda skonštatovala, že hoci jej je fuk, čo o nej Sandilands hovorí, trivializovať koncentračné tábory sa nepatrí.

A hriešnik Kyle Sandilands opäť putoval do ticha. Aspoň zatiaľ. On sa vráti a zotrvá v éteri až do okamihu, ako zase vytresne niečo sprosté. A tento kolobeh sa bude opakovať do nekonečna. Lebo raz darmo, kontroverzia ústi do počúvanosti. A ľud hriešnikov miluje.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.